Späť na hlavnú stránku

abideles

Abideless je streetwearová značka, známa svojím charakteristickým spájaním designov, ktoré zachytávajú svetové témy a nadčasové myšlienky s vysokokvalitnou ručne vyrábanou módou zo Slovenska. Táto značka tu je pre ľudí, ktorí majú svoj názor, vnímajú čo sa deje okolo nich a hlavne veria, že kvalita prekoná kvantitu v akomkoľvek prípade. Je to mix ľudí od mladých, ktorí cez štýl obliekania prejavujú svoj postoj až po ľudí, ktorí sú už unavení z nosenia iba loga.

„Not for everyone“

Čítať viac

Kvalita s myšlienkou – spájanie veľmi čistého designu s myšlienkami, ktoré reagujú na svetové témy, udalosti a bežne ich v móde nevidíte.

Garancia – hand-made výroby na Slovensku, produktov, ktoré nie sú vyrábané deťmi, látky vyrobenej v súlade z predpismi Európskej Únie ohľadne životného prostredia,  spracovanie 99% všetkej vyrobenej látky.

Not for everyone – nie pre každého, a to preto, že ich cieľ je priniesť ten najlepší produkt pre tých, ktorí majú podobný názor a štýl a vážia si nesmiernu energiu za každým produktom, ktorí vyrábajú. Zároveň všetko, čo vyrábajú je v limitovanom množstve so svojim poradovým číslom

abideles

adela pecelova

Inšpiráciou pre tvorbu šperkov je predovšetkým architektúra a s ňou späté materiály. Šperky sa potom stávajú minimalistickou a ľahkou konštrukciou. Držia čisté, geometrické línie zo skla, eloxovaného hliníka, magnetov a polyméru. Materiály pre spracovanie odoberá od lokálnych výrobcov. Všetky sklenené prvky pochádzajú zo sklárne z Jablonca nad Nisou. Všetko je ručne vyrobené.

Adéla Pečlová vystavovala svoju prácu v rámci Prague Design Weeku 2014.

Čítať viac

Kolekcia BLACK

Zapínanie je z eloxovaného hliníka, u ktorého nosením nedochádza k alergickým reakciám. Magnety sú neodimové, teda silnejšie, vďaka čomu sa nemusíte obávať straty šperku. Guľôčky sú všetky sklenené, sieťka je z umelých vlákien. Tie sú veľmi pevné a odolné aj voči vode.

Kolekcia WOOD

Šperky sú z exotického povrchovo upraveného dreva. Guľôčky sú opäť sklenené, recyklované. Farebnosť je docielená tým, že je do skla pridávaná zmes kovov. Jedná sa o sklo z Jablonca. Šperky sa na seba samozrejme dajú napájať.

adelapecilova_line

buffet

Buffet Clothing predstavuje sféru, kde sa stretáva street fashion a moderné umenie. Cieľom ich tvorby je udržať rovnováhu medzi designerským oblečením a oblečením na každodenné nosenie. Dôležitým elementom ich tvorby je spríjemniť každodenný život v meste. Dôraz je kladený na kvalitu spracovania a stavbu použitých materiálov. Väčšina látok, s ktorými pracujú pochádzajú zo severného Talianska. Ide hlavne o ušľachtilé vlnené zmesi ako alpaca či jahňacia vlna.

Buffet clothing sa stali víťazmi Mini Design Award 2015 v Hamburgu

buffet_line

dechem logo

 

Autorské duo Dechem, tvorené Michaelou Tomiškovou a Jakubom Janďourkem, sa venuje designu skla. Ich svietidlá, nádoby i volne stojacie objekty, ako sami hovoria, rozprávajú príbehy a vdychujú sklu život.

„We tell stories in Bohemian glass“

Čítať viac

DECHEM štúdio bolo založené v Prahe v roku 2012. Od tej doby svoju pozornosť venujú sklu, tradičným českým remeselným technikám a prekvapujúcej súvislosti ich rôznych foriem. Kladú maximálny dôraz  všetky fázy života produktu – od návrhu a prototyp, cez technologický vývoj až po výrobu a balenie. Získali titul Grand designer roka 2014. a distribúciu. Významnou časťou ich práce sú projekty svietidiel a bytových doplnkov na mieru pripravované do interiérov súkromných bytov, rezidencií i verejných priestorov.

Získali titul Grand designer roka 2014.

dechem_line

fain wood logo

Hľadáte originálny a zaujímavý darček? Táto česká firma Vám predstavuje designové šperkovnice vhodné dnešného moderného interiéru.

Fain Wood: česká výroba, prírodné materiály, dokonalý design a technologické inovácie.

Čítať viac

Pri výbere materiálov sa inšpirujú  bohatou históriou z oblasti Šumavy, kde sa v minulosti ťažilo rezonančné drevo, ktoré je veľmi kvalitné a používa sa na výrobu hudobných nástrojov. Ťažiskovým materiálom je  tvrdé dubové drevo. Jeho tvrdosť umožňuje vytvárať produkty s dokonalou presnosťou.  Ich produkty sú nielen dokonalé v každom detaile, ale aj veľmi praktické.

finewood_line

jana rollo logo

Jana Rollo se venuje designu doplnkov, obuvi a šperkov.

Aktuálna kolekcia “ Mineore ” predstavuje šperky a doplnky z plastu a kože. Tie majú zaujímavé svetelné vlastnosti pripomínajúce polárnu žiaru. Hrou so základnými geometrickými prvkami vznikajú grafické tvary, ktoré vyzerajú ako listy robotických rastlín či  mimozemské talizmany.

Čítať viac

Po štúdiu na VŠUP v Prahe a Parížskom IFM zakotvila v Paríži, kde navrhuje doplnky pre luxusné medzinárodne značky a zároveň rozvíja svoju osobnú tvorbu. Nachádza inšpiráciu v živej prírode, ale tiež ju fascinuje svet technológie a architektúry. Tieto elementy mixuje a vytvára futuristické objekty s krehkou ženskosťou.

janarollo_line

katarina reichova logo

Kateřina Reichová je absolventka ateliéru Meta/ll/um pod vedením prof. Vratislava Karla Nováka v Plzni. Vo svojej tvorbe sa zameriava na originálne autorské šperky a objekty inšpirované futuristickým štýlom.

Čítať viac

Hlavným motívom jej práce so šperkami je od samého počiatku vízia budúcnosti, v ktorej sú šperky umiestnené na neobvyklých miestach na tele, aj keď stále s dôrazom na ich funkčnosť častého opotrebovania. Kolekcia Crystal Sky je charakteristická svojím “technickým” štýlom. Autorka pracuje predovšetkým s nerezovou oceľou a akrylovým sklom, ktoré sa vyostruje do tvaru kryštálov a iných geometrických tvarov.

katarinareichova_line

lindas dream logo

Tvorba neskutočne krásnych a do najmenšieho detailu prepracovaných šperkov.

“Najkrajšie na mojej práci je, keď vidím ženy, ktoré majú na sebe môj šperk a sú šťastné. To ma zahreje pri srdci, a preto je to to najkrajšie.”

Čítať viac

Dynamické, originálne, farebné, trblietavé a neskutočne ženské. Také sú šperky vytvorené v dielni v Toskánsku rukami energickej Slovenky Lindy Hudecovej, ktorej náušnice už pozná pol Európy.

lindasdream_line

zuzana kubickova header

Návrhárka Zuzana Kubíčková  tvoriaca pod  rovnomennou značkou ZUZANA KUBÍČKOVÁ je ojedinelým javom vo svojom odbore, okrem návrhov dámskych kolekcií a doplnkov sa venuje aj dámskej spodnej bielizni.

Čítať viac

Jej návrhy vo všetkých podobách sú nápadité, magické a dráždivé, modely sa vyznačujú dokonalým spracovaním. Počas svojho štúdia na  Vysokej škole umelecko-priemyslovej absolvovala odborné stáže vo Francúzku a na Islande. V roku 2011    získala na Czech grand design   ocenenie Módny designer roka

zuzanakubickovaline

mastermaster logo

Svieži nábytok s jasným rukopisom, medzinárodným úspechom, založený na inovatívnom jednoduchom designe a praktickej elegancii.

Čítať viac

Luděk Šteigl a Ondřej Zita vystupujú pod touto značkou . Zákazky majú po celom svete a ich stoly či policové systémy zdobia čím ďalej tým viac interiérov. Celý systém produktov Master & Master funguje veľmi jednoducho: vyberiete si nohy vo farbe, ktorá vám padne do oka a k ním si môžete zakúpiť brezovú preglejku. Oboje si môžete kúpiť aj zvlášť. Ak máte vlastnú stolovú dosku, môžete ju podoprieť zaujímavými nohami a naopak.
Master & Master spolupracuje s množstvom designerov, nohy pre firmu navrhuje Michal Malášek či Tomáš Varga. Architektka Lenka Míková navrhuje nový závesný policový systém.
Stoly si môžete nechať urobiť na mieru, alebo zakúpiť dosky v rôznych rozmeroch, výškach a povrchových úpravách. V súčasnosti je v ponuke biela, čierna a prírodná. Okrem stolov firma ponúka aj policové systémy

mastermaster_line

meadows logo

Meadows® vonné sviečky sa po prvý krát rozsvietili v roku 2012. Jedná sa o prvý originálny český výrobok svojho druhu s maximálnym využitím lokálnych materiálov a ingrediencií. Základnou filozofiou je ručná výroba s dôrazom na detail.

Čítať viac

Kolekcia Meadows® je prezentovaná v unikátnom ručne fúkanom skle s jedinečnou štruktúrou, ktorá pri zapálení sviečky prepúšťa magické svetlo. Tato štruktúra dala podobu celej značke, objavuje sa aj na baleniach a darčekových setoch. Každá z vôní má svoje charakteristické farbené sklo a dokáže tak prirodzenou cestou navodiť rozličnú atmosféru vášho domova.

Spoločnost Meadows kladie dôraz na starostlivý výber materiálov. Pri výrobe je používaný čistý prírodný sójový vosk, ktorý je šetrný k životnému prostrediu a oproti parafínu, ktorý obsahuje drvivá väčšina ostatných sviečok, neuvoľňuje CO2. Vysoká kvalita horenia sviečky je daná knôtmi z prírodnej egyptskej bavlny, ktoré nezanechávajú čierne úlomky na vosku. Knôty sú ručne centrované, čím sa významne predlžuje doba horenia. Sviečky sú vyrábané ručne v malých sériách, kde je vosk rozohrievaný v menších dávkach pre dokonalé udržanie vybraných parfemacií.

meadows_line

milan pekar logo

Súbor kryštalických váz je výsledkom viac ako ročného procesu štúdia a testovania kryštalických glazúr.  Tvorba Milana Pekařa, odborného asistenta ateliéru keramiky a porcelánu UMPRUM, odráža hlboké znalosti technológie výroby takýchto materiálov. Experimentálnou cestou vyvinul technológiu, ktorá dáva vyniknúť glazúram s extravagantne vyzerajúcimi kryštalickými útvarmi, ktorých rozmiestnenie je čisto dielom náhody.

Čítať viac

Modely si najprv vytočí zo sadry, do sadrových foriem potom odlieva  porcelán, ktorý je ideálny pre kryštalické glazúry, pretože nielenže takmer vôbec neovplyvňuje farbu pozadia, ale predovšetkým vydrží výpal pri vysokých teplotách potrebný pre roztavenie surovín.

Glazovanie prebieha tak, že sa všetky potrebné zložky zmiešajú s vodou so smotanovej konzistencie a nanesú sa na nízko vypálený výrobok (přežah). Farbu alebo štruktúru možno do istej miery ovplyvniť kombináciou zložiek. Následne sa váza páli na vysokú teplotu presahujúcu 1000°C,potom sa pec schladí na niekoľko sto stupňov, aby glazúra netiekla, ale zároveň , aby bola viskózna a mohli v nej rásť kryštály. Táto teplota sa udržuje niekoľko hodín. Výsledkom sú vázy, ktoré upútajú bohato štruktúrovaným povrchom, ale zároveň neidú za hranicu gýčovej dekorácie.

milanpekar_line

novesta logo

Značka Novesta vyrábaná na Slovensku ponúka módnu a profesionálnu obuv z tých najkvalitnejších prírodných materiálov. Osobitosť topánok, vysoká kvalita práce a zdravotná nezávadnosť použitých materiálov sú to, čo robí Novestu Novestou.

Čítať viac

História Novesty siaha až do tridsiatych rokov minulého storočia, kedy slávny obuvník Jan Antonín Baťa otvoril svoju novú továreň v malom mestečku uprostred Slovenska – v Partizánskom.
Postupom času sa Novesta stala jednou z najlepších a najobľúbenejších značiek vtedajšej spoločnosti nielen v bývalom Československu. Jedinečné tenisky a ich nápaditý a nadčasový dizajn sa stali obľúbenými po celom svete.
V Noveste nepoužívajú žiadne chemikálie či lepidlo. Namiesto toho je gumená podrážka tlačená pomocou vysokotlakového stroja a vylisovaná na „telo“ topánky. Následne je dorábaná precíznou ručnou prácou. Tento vysoko ekologický proces zanecháva stopu – gumový čiaru okolo topánky, ktorá tak najvernejšie potvrdzuje kvalitu tenisiek!

novesta_line

robert vrzala logo

Zmes animálnych prvkov, negatívov, zrkadlových odrazov a protikladov – to je nezameniteľný rukopis tvorby mladého a nesmierne talentovaného módneho tvorcu, ktorý je v slovenskom módnom priemysle prirovnávaný k Jean Paul Gaultierovi, ale aj k Jeremy Scottovi.

Čítať viac

Slovenský dizajnér Róbert Vrzala vyštudoval umeleckú školu, odbor odevný dizajn a módne návrhárstvo. Počas svojej kariéry mal možnosť sa prezentovať nielen na Slovensku, ale i v zahraničí. Jeden z úspechov bolo aj ocenenie na Bratislavských módnych dňoch – “Cena poroty za najkreatívnejšiu kolekciu“. Medzi ďalšie úspechy návrhára patria výstava na Prague Fashion Salon, prezentácia v Mníchove, Prostějove a taktiež spolupráca v úlohe stylistu a supervízora so známymi slovenskými a českými fotografmi.

V čom spočíva filozofia módneho návrhára? Róbert Vrzala je presvedčený, o tom že každý človek je neskutočne krásny, no nie všetci sa odvážime prejaviť najtemnejšie stránky svojho vlastného ja. Vďaka zmesi protikladov stiera rozdiely medzi pohlaviami a tým posúva hranice súčasnej módy. Nemá rád upätosť a na človeku sa snaží vyzdvihnúť živočíšnosť. Je originálny, svojský a jeho kreativita nepozná hranice. Módny dizajnér rád pracuje s príjemnými a netradičnými materiálmi, ktoré obohacuje svojimi kresbami a grafikami, ktoré prenáša na textil, čím každý model robí unikátnym, tak ako jeho samotného nositeľa. Zaujímavosťou módneho návrhára je, že aj dámske modely pripravuje na mužoch.

robertvrzala_line

vaka logo

Špeciálna príležitosť si zaslúži špeciálne dary a práve táto kabelka bola vyrobená presne pre tento účel. Ako odmena pre výnimočnú ženu, ktorá si zaslúži výnimočnú kabelku.

Čítať viac

Exkluzívna kabelka, ručne robená z prémiových materiálov, je na našom trhu úplnou novinkou. Drevo ako nový materiál prináša jedinečné možnosti tak bežného produktu, akým je kabelka. 3 mesiace testovania priniesli ovocie v podobe exkluzívneho kúsku s nadčasovým dizajnom. Geometrické línie dokonalej precíznosti rezaného dreva, ktoré vďaka olejovému náteru nádherne odhalí svoju kresbu, sú skutočne inovatívnym prvkom. Kabelka inšpirovaná prírodou vytvára dokonale harmonický kontrast medzi exotickým drevom a jemnou textúrou gobelínu alebo hodvábu. Mäkkosť a jemnosť vnútra kabelky je vytvorená pomocou gobelínu, mäkkej vrstvy tkaniva a plátna, ktoré presne na mieru vypĺňajú drevený obal. Magnetická spona, neviditeľne ukrytá pod mäkkou tkaninou, dokonale a bezpečne chráni obsah kabelky. Ručná výroba zaručuje, že každý kúsok je unikátom, ktorý je vyrobený na mieru pre výnimočnú majiteľku. Starostlivo vytvorené detaily, precíznosť a funkčnosť spojená s estetickosťou, dáva kabelke punc exkluzivity a žene pocit, že je výnimočná.

vaka_line

27jewerly

Ručná výroba šperkov designérkou a zlatníčkou Lenkou Sváchovou s dôrazom na detail, ženskosť a osobitosť šperku.

Čítať viac

Lenka Šváchová – Zlatníčka, klenotníčka a designérka. Šperky Lenky Šváchové oslovujú rôzne druhy žien – sofistikované, ženské, moderné,… Tieto ženy vynikajú zmyslom pre jedinečnosť a štýl.
Lenka má schopnosť vo svojom designu zachytiť organický, rozviaty tvar a vytvoriť elegantný a zároveň jemne drsný až zmyselný vzhľad, čo sa pre jej šperk stalo signifikantné. Šperk musí byť presvedčivý. Musí byť expresivny a asociativny. Byť veľmi kvalitný a precízne prevedený.
V tomto duchu Lenka Šváchová tvorí intuitívne jej neopakovateľné luxusné šperky.

27jewerly_line

alexmonhart

V ALEX Monhart tvoria produkty, ktoré spĺňajú náročné požiadavky na high-end-ový streetwear. Ich nová kolekcia tašiek má niekoľko kľúčových aspektov: funkčnosť, elegancia, modernosť a variabilita.

Čítať viac

Na celom svete hľadáme ľudí, ktorí veria v nadčasovosť módy, obdivujú minimalizmus a sú skúsení. Sú rebelmi bez príčiny, mestskí dobrodruhovia a milovníci módy. Vyrábame tovar v Európe. Tašky sú zostavené v Českej republike pomocou kože a hardvéru z Talianska.

alexmonhart_line

bisqit

Bisquit je termín pre neglazovaný porcelán , ale taktiež aj malé porcelánové štúdio, v ktorom  štyri mladé designérky- Zuzana Holaňová, Martina Žílová, Veronika Chomičová a Lenka Lupačová vyrábajú  malé série úžitkového porcelánu a keramiky. Sústreďujú sa na logiku vecí, snažia sa  prepojiť jednoduchosť, užitočnosť a krásu.  Najväčšou hnacou silou je túžba tvoriť.

Čítať viac

Každá z nich má svoj jedinečný rukopis, štýl a spôsob práce, dohromady tak tvoria  pestré portfólio celej značky. Spája sa u nich klasické remeslo s produktovym designom. Najradšej pracujú s bielym porcelánom, ale experimentujú aj s nadglazurovou dekoráciou ako je zlato, platina a iné povrchové úpravy. Celá ich práca je pre nich veľkou vášňou a súčasťou života, každý kus im prejde rukami nespočetne veľakrát , než sa dostane na policu s hotovými výtvormi.

bisqit_line

modranska

Modranska je spoločnosť zaoberajúca sa tvorbou ručne robenej úžitkovej keramiky, a to hlavne modranskej majoliky a kameniny. V spolupráci s modranskými remeselníkmi a dizajnérmi z celého Slovenska oživujú tradičné tvary a vzory, vymýšľajú aj nové návrhy a vytvárajú tak originálnu, modernú keramiku zachovávajúcu tradície a krásu starej hrnčiariny.

Čítať viac

Začiatky  – Náš príbeh sa začal už v roku 1975, keď Marián Liška nastúpil ako učeň do slávnej modranskej keramickej školy. Tam zostal po ukončení štúdia pracovať ako hrnčiar a neskôr aj ako majster. V roku 1990 si založil vlastnú dielňu, ktorá sa neskôr stala základom tej našej.

Dnes – Dnešnú podobu dostala modranska vďaka synovi Jakubovi, ktorý sa po štúdiách keramiky, architektúry a dizajnu na ŠÚV a VŠVU v Bratislave a University of Plymouth v roku 2009 vrátil do otcovej dielne a priniesol nové postupy a nápady.

Spolupracujú s vynikajúcimi remeselníkmi a dizajnérmi, ktorých kvalita bola ocenená niekoľkými národnými cenami za dizajn, cenami pre najlepších hrnčiarov v bývalom Československu, či na súťažiach a výstavách po celom svete.

modranska_linemorphe logo

Kristýna Malovaná absolvovala VŠUP, ateliér dizajn výrobkov, pod vedením prof. Jana Němečka a prof. Michala Froňka (2012). Je spoluzakladateľkou štúdia MORPHE, ktoré sa zameriava na prácu v oblasti interiérového a produktového dizajnu a taktiež na dizajn výstavných expozícii, inštalácii a art direction.

Čítať viac

Idea jej produktov vychádza z vášne pre pitie kávy. Neobvyklé spojenie dvoch rôznych materiálov, moreného duba/mahagonového  ušľachtilého dreva a francúzskeho porcelánu. Všetko je ručná výroba s dôrazom na detail. Limitovaná séria. Navrhnuté behom pobytu vo Francúzku.

morphe_line

weingart_headerOriginálne ručne šité modely značky Showroom art&fashion Weingart sú vytvárané návrhárkou Petrou Weingart. Jej hlavnou víziou je vniesť do ženskej módy jednoduchosť a nadčasovosť strihov v kombinácii s pohodlnými materiálmi. Aj napriek jednoduchosti sú vždy odlišné a zaujímavé. Maximálna kombinovateľnosť modelov prináša ich využitie pre každý deň. Ak sa chceš odlíšiť a vyjadriť svoju osobnosť módou, modely Showroom Weingart sú práve pre Teba!

alkarehakova_headerAlkine šperky sú výstredné a iné, rovnako ako ona. Alka sa zameriava na výrobu jedinečných náušnic a náhrdelníkov. Každý šperk, ktorý vyrobí je unikátny a tak, žena, ktorá si ho kúpi si môže byť istá, že na sebe nosí kúsok, ktorý nevlastní žiadna iná žena.

Čítať viac

Pri výrobe bižutérie ju inšpirujú maličkosti v jej okolí, kytice jej brata, či jej aktuálna nálada. Alka pracuje s cenovo dostupnou bižutériou a všetko vyrába ručne. Jej zákazničkami sú ženy, ktoré milujú extravaganciu, nevšednosť a jedinečnosť.